ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

Wat is me opgevallen?
dinsdag 18 jun 2024
   
  • Afgelopen vrijdag bereikte de AMX, het broertje van de AEX, de stippellijn rond 873 door de bodem van januari van dit jaar links in de grafiek. Een lijn getrokken door zo'n bodem is uiteraard een potentiële steunlijn. Waar beleggers een index of aandeel eerder koopwaardig vonden kan dat in principe weer het geval zijn, zo simpel is de redenatie erachter. De index is gisteren gestegen, mogelijk is hier inderdaad een bodem aan het ontstaan. De AMX moet echter nog in een goede opwaartse beweging komen voor we hier meer zekerheid over hebben.

  • Op dit moment is de afstond tot 873 nog klein en kan eventueel alsnog een doorbraak volgen. Het is goed om al optionele doelen bij de hand te hebben. Deze zijn in deze grafiek het 50% Fibonacci niveau van de stijging 756,2 - 966,6 (okt '23 - mei'24) rond 862 of het 61,8% niveau van die stijging rond 837. Dit zijn de van belang zijnde grenzen indien 873 doorbroken zou worden.

 


       

 
  • De chipfondsen doen het uitstekend, dat is al een hele tijd het geval. De SOX index die een overkoepelend beeld geeft daarvan bevindt zich op een interessant punt, namelijk bij de bovenkant van het stijgend kanaal i-i' dat ik in de weekgrafiek van de sectorindex heb getekend. Er kunnen twee dingen gebeuren. Ik kijk eerst terug naar mei van dit jaar. De SOX brak toen tijdelijk naar boven uit het kanaal en dat werd meteen een top. Dat zouden we op een vergelijkbare manier nu ook kunnen gaan zien. Het is vanzelfsprekend ook mogelijk dat meteen een top gaat ontstaan bij de bovenkant van het kanaal, dus zonder een uitbraak. Die zou zich dan deze week moeten manifesteren. Als er inderdaad een top wordt gemaakt bij de bovenkant van het kanaal heeft dat drukkende gevolgen voor onze AEX. In onze index zijn immers drie chipfondsen vertegenwoordigd. Ik houd deze week dus mijn ogen zijdelings op de SOX gericht. 
    -Ad Nooten-


       

 

Geplaatst dinsdag 18 jun 2024 09.46u

Eerder verschenen in deze rubriek

Naar boven