ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • De AEX heeft mijn koersdoel 318 helaas niet bereikt, wat veroorzaakt is door bodemvorming van de Amerikaanse S&P500 futures. Die startten vanaf 16.12u na een aanvankelijke daling een herstelbeweging en onze beursindex ging mee naar boven. De herstelploegen in de VS zijn weer aan het werk en het zou me niet verbazen als de Amerikaanse indices ondanks het tegenvallend cijfermateriaal van vanmiddag later weer gewoon op winst komen. Zo gaat dat tegenwoordig. Elke daling wordt -wat de oorzaak ook is- teniet gedaan, want kopers van S&P500 futures springen steevast in.
  • De stijging noopt me te onderzoeken waar er weerstand kan liggen, dat doe ik aan de hand van onderstaande extra kwartiergrafiek.

  • In die grafiek heb ik nieuwe Fibonacci lijnen getekend, namelijk over de daling 322,7 - 318,2. Mogelijke weerstandsniveaus zijn het 50% niveau rond 320,4 en het 61,8% niveau rond 321. De stippellijn rond 320,6 kan als neklijn van het afgeronde hoofd en schouders patroon eveneens een barrière vormen. 
  • De laatste candle is een zogenaamde dark cloud cover en dat is een potentieel toppatroon. We zouden vanaf dit punt weer kunnen gaan dalen, als de stijging van de Amerikaanse futures tenminste stopt. Dat laatste is namelijk bepalend. -Ad Nooten-

Geplaatst woensdag 18 nov 17.16u.

Naar boven

 

 

           Hier ziet u de stand van de AEX op het moment dat u deze pagina opvroeg:

   

           Extra koppeling naar actuele AEX-grafiek van Euronext