ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

Wat is me opgevallen?
dinsdag 9 jul 2024
   
  • Een rechthoek in de daggrafiek van de Franse beursindex is vanmorgen mijn eerste onderwerp. Stippellijnen rond 7.465 en 7.725 vormen samen dat patroon. De onderkant werd in juni gevormd, de bovenkant werd gisteren afgemaakt. Een rechthoek fungeert over het algemeen als voortzettingspatroon. Na de afronding van het patroon wordt de beweging voortgezet die er voorafgaand aan het patroon was. In dit geval was dat een daling en zou dus een voortzetting naar beneden volgen. Die komt in deze grafiek daadwerkelijk tot stand indien de CAC40 naar beneden uit de rechthoek breekt. Het koersdoel wordt dan 7.205.

  • Mocht een uitbraak aan de bovenzijde tot stand komen, dan wordt de rechthoek een bodempatroon. Dat zou dus een positieve ontwikkeling zijn. De CAC40 gaat dan naar 7.905 of hoger. Dit is een optie zolang de index niet aan de onderzijde is uitgebroken.

 


       

 
  • In de daggrafiek van onze Belgische buren is een dubbele top gevormd. U ziet de dubbele top in de BEL20 rond 3.985. We kunnen nog geen conclusie trekken uit dit patroon, dat kunnen we pas aan de hand van het vervolg doen. Wordt bij of boven de bodem rond 3.875 een volgende bodem neergezet dan is  een positief vervolg mogelijk. De index kan dan alsnog door de dubbele top breken en haar weg naar 4.045 of hoger vervolgen. Een daling onder de bodem rond 3.875 zou de dubbele top echter doen veranderen in een M-vormig toppatroon. Dat zou een negatieve stap zijn en een daling naar 3.815 of lager aannemelijk maken. -Ad Nooten-


       

 

Geplaatst dinsdag 9 jul 2024 09.29u

Eerder verschenen in deze rubriek

Naar boven