ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

Wat is me opgevallen?
dinsdag 19 okt 2021
   
  • Gisteren tekende ik een vlag in de daggrafiek van de S&P500. Ik gaf hierbij aan dat ik met het tekenen van dit patroon gezien het ontbreken van een top wel wat voorbarig was. Ik tekende het overigens toch vanwege het gelijkvormige patroon in de Nikkei en de koppeling die er is tussen de indices, zoals tussen alle indices overigens. Gisteren bleek mijn actie daadwerkelijk voorbarig. De S&P500 sloot namelijk iets boven het patroon dat ik tekende. Een voortzetting naar boven is nu een plausibel scenario. 

  • Mocht de S&P500 vandaag toch lager sluiten dan zou dat na het slot boven lijn x' van gisteren vanzelfsprekend zwak zijn. Na een doorbraak hoort een markt door te pakken. Doet zij dat niet dan kun je jezelf afvragen wat de waarde van de doorbraak is geweest. Dat heeft later op de dag dus mijn aandacht.

 


 

 
  • Unibail brak gisteren naar beneden uit een kleine stijgende wig. Het geeft een voortzetting naar beneden aan. Onlangs ontstond een hoofd en schouders patroon met een koersdoel van ongeveer € 46,05. Hier schreef ik in mijn "Wat is me opgevallen" van 22 september jongstleden over. We kunnen de wig zien als de bevestiging van de aanstaande daling die het hoofd en schouders patroon aangeeft. De wig geeft ons meteen een nieuw punt om in de gaten te houden, namelijk de top rond € 64,60. Een eventuele stijging daarboven zou in een verbetering van het beeld kunnen resulteren, want dan zou de wig ongeldig worden. Zolang die stap niet wordt gezet is de technische situatie waarin dit aandeel verkeert negatief. -Ad Nooten-


 

 

Geplaatst dinsdag 19 okt 2021 09.40u

Eerder verschenen in deze rubriek

Naar boven