ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • Uit de lange groene candle van deze week blijkt dat de stemming in Amsterdam ook deze week goed was. Ik neem desondanks nog steeds aan dat we de vorming van een lagere top gaan zien, een top onder die uit februari van dit jaar. Ingeval de beursindex verder oploopt vanaf de candle van deze week is de stippellijn rond 923,8 in dit kader een belangrijke potentiële weerstandslijn waar eventueel een top kan worden ontwikkeld.

  • De AEX is eindelijk doorgestoten naar boven en passeerde daarbij de stippellijn rond 887,4. Die stippellijn is hierdoor een potentiële steunlijn geworden, om reden dat hier al eerder steun lag.

  • De index heeft de bovenkant van een gap bereikt dat op 3 april jongstleden ontstond. Die bovenkant rond 897,7 is een niveau waar in theorie een top kan ontstaan.

  • In deze tweede daggrafiek zien we dat de beursindex in de richting van de bovenste lijn van de Bollinger Bands beweegt. Wordt deze lijn bereikt dan is dat een potentiële weerstandslijn.

  • Vandaag werd tussen 878,6 en 887,1 een gap ontwikkeld. Volgende week volg ik of dit wellicht gesloten wordt door middel van een daling naar 879,6 of lager.  

  • De beursgraadmeter sloot praktisch bij het hoogste punt van de dag. Beleggers verwachten na het weekend een voortzetting naar boven, op die verwachting handelden zij althans.

Resumerend: 

De beursstemming was deze week wederom goed. Ik houd ondanks dat vast aan mijn even geleden geuite veronderstelling dat een lagere top zal ontstaan onder de top uit februari van dit jaar. De bovenkant van een oud gap rond 897,7, de bovenste lijn van de Bollinger Bands en de stippellijn rond 923,8 zijn plaatsen waar in theorie zo'n lagere top kan worden gevormd. Tussen 878,6 en 887,1 bleef een gap open. Volgende week bekijk ik of dat eventueel gesloten wordt met een daling van de AEX naar 878,6 of lager. -Ad Nooten-

 

Geplaatst vrijdag 2 mei 2025 20.40u.

 

Er zijn vandaag geen andere pagina's verschenen.

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

 

De vorige analyse:

30 apr slot: April kende daling met een flink herstel

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven