ADN Beursanalyse

| home | werkwijze | aex aandelen | amx aandelen | agenda | begrippen | historie | |

  • De deze week gevormde candle is een inverted hammer en kan volgende week dus eventueel een top worden. Dit hangt af van de candle die de komende week wordt gevormd. Is dat een rode candle dan wordt deze inverted hammer bevestigd als top.

  • Voorzichtigheid is vooralsnog echter op zijn plaats. Twee weken geleden ontstond immers ook een inverted hammer. Die werd geen top, want er volgde vorige week een groene candle. Dit kan zich zomaar herhalen. Op dit moment zijn we dus nergens zeker van.

  • De dagcandle waarmee de AEX index vandaag 0,8% lager sloot is een zogenaamde doji. Deze doji kan zowel een bodem worden als onderdeel worden van een grotere naar beneden gerichte beweging. De markt moet dat aanstaande maandag uitmaken.

  • Een slot onder de bodem rond 908,1 zou in deze grafiek neerkomen op topvorming. Volgt in tegenstelling hiermee de ontwikkeling van een hogere bodem dan houdt de markt op die manier de weg naar boven open.

  • De middellijn van de Bollinger Bands is doorbroken. We moeten de lijn de komende week zien als een potentiële weerstandslijn. Het beeld is negatief zolang de beursgraadmeter onder deze lijn staat.

  • Het laagste punt van deze dag ligt vlak boven de bodem rond 919,6 van de vijfde van deze maand. Een daling onder deze bodem zou een vervolg naar de bodem rond 912,9. de bodem rond 908,1 uit de daggrafiek of lager aangeven.

  • Wordt maandag de top rond 927,1 van vanmiddag uitgenomen dan stuurt de markt aan op een herstel.

Resumerend: 

De inverted hammer van deze week in de weekgrafiek van de AEX kan volgende week een top worden, namelijk indien op vrijdag een slot onder de slotstand van vandaag volgt. Ik wil hier echter omzichtig mee om gaan. Twee weken geleden werd eveneens een inverted hammer ontwikkeld en die candle werd geen top. Vorige week ontstond namelijk een groene weekcandle. Dat kan zich eventueel herhalen, dus niets is zeker op dit moment. In de daggrafiek is een doji neergezet. De candle kan een bodem worden, maar ook deel uitmaken van een beweging die ons verder naar beneden brengt. Wordt de top rond 927,1 van vanmiddag uitgenomen dan poogt de markt een herstelbeweging op te zetten. Negatief is het slot onder de middellijn van de Bollinger Bands. Blijft de beursindex onder deze lijn dan geeft dat een vervolg naar beneden aan. Een daling onder de bodem rond 919,6 houdt een voortzetting naar 912,9 of 908,1 in. Een dagslot onder 908,1 zou topvorming betekenen in de daggrafiek. -Ad Nooten-

 

Geplaatst vrijdag 13 jun 2025 21.14u.

 

Er zijn vandaag geen andere pagina's verschenen.

De reclame op deze site, een noodzakelijk kwaad

 

De vorige analyse:

12 jun slot: Onder 934,6, maar nog boven middellijn

Eerder geplaatste slotanalyses vindt u in de historie.

Naar boven